Forum www.daelimpolska.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

zakup VL Daystar 125

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.daelimpolska.pl Strona Główna -> Custom / Chopper / Cruiser
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 9:25, 08 Sty 2018    Temat postu: zakup VL Daystar 125

Witam wszytkich serdecznie

jestem nowym użytkownikiem, na imię mam Szymon i jestem z Wągrowca k/Poznania. mam 32lata, 190cm wzrostu i jakieś 95kg. Motory chodzą mi po głowie od dłuższego czasu choć nie mam prawka kat.A. Ostatnio jakoś finansowo zrobiło się trochę lżej, dodatkowo możliwość jazdy motorkiem do 125ccm na kat.B zachęciła mnie do zakupu. Poszperałem tu i tam i Daelim VL Daystar 125 wydaj mi się najrozsądniejszy w kwestii finansów i gabarytów.

Na OLX i otomoto jest torche Daystarów w mojej okolicy w cenie ca. 4000-5000zł, (jeszcze z żoną tego nie obgadywałem ale myśle ze jest do urobienia). Na co zwrócić uwagę kupując Daelima? Czy rocznikowo czymś się różnią, czy rocznik wogole ma tu znaczenie? To będzie mój pierwszy motocykl, wiedza w tym temacie jest słaba. Jak nie kupić trupa z zarżniętym silnikiem ?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez sqymon dnia Pon 9:26, 08 Sty 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Foveon
Sgt. at arms



Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 1994
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 22 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: DW
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 10:32, 08 Sty 2018    Temat postu:

Obczaj 3 bieg czy nie żęzi to jedna z upierdliwych doległości daelimów. Jak już znajdziesz coś konkreyneho to zażuć linka to pomożemy a nawet ktoś z forum może podjedzie zobaczyć.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
KrzysiekZG
Member



Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 376
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: FZ
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 10:55, 08 Sty 2018    Temat postu:

Nowe roczniki to silnik na wtrysku, stare są z gaźnikiem. To powoduje pewne różnice w obsłudze, tuningu i w osiągach, choć trudno wskazać które z rozwiązań jest zdecydowanie lepsze.
Dodatkowo stare roczniki mają jedną centralna tylną sprężynę, nowe mają dwie sprężyny po bokach.

Zwróć uwagę na ogólną prezentację motocykla, czy nie złażą z niego chromy, czy nie jest obity, dowiedz się jakie ma sprężanie w cylindrze. Sprawdź pracę silnika, jak wchodzi na wysokie obroty, czy po puszczeniu manetki gaśnie czy ładnie wraca do wolnych obrotów. Przejedź się wybraną maszyną, ma powodować uśmiech na Twojej twarzy, jak coś jest nie tak, to szukaj dalej.

Obecnie jest w czym wybierać i warto być wybrednym. Pogadaj z jakimś znajomym motocyklistą, niech luknie razem z Tobą na motocykl, wprawne oko wygi wyłapie pewne niuanse, których Ty nie zauważysz a które mogą mieć wpływ na eksploatację maszyny.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Claptonatari
Sgt. at arms



Dołączył: 10 Gru 2015
Posty: 606
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: DL
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 12:15, 08 Sty 2018    Temat postu:

Mam Twoje gabaryty tzn 191 cm wzrostu i 97 kg wagi.
Mój Daystar jest z 2007 roku i już jest na wtrysku ale sprężynę ma jedną schowaną pod siedzeniem.
Zawieszenie jest miękkie ale na tyle dobre że w 2 osoby nie dobija.
Daystar ma udzwigu 207 Kg więc jest to wartość bardzo dobra.
Wersja na wtrysku różni sie od gażnikowej tym, że nie masz ssania i nie masz kranika (jest komputer, sonda lambda itp) które sterują pracą silnika (podawaniem odpowiedniej mieszanki). Nie ma również startera nożnego (kopki) - odpala się rozrusznikiem.
Sprawdzenie najwazniejszych elementów juz opisano. Czy lagi sa w porządku, czy rama prosta, stan opon, oświetlenie ..... sprawdź wszystko co się da.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 6:36, 09 Sty 2018    Temat postu:

Dzieki za sugestie, jednak nie wiem czy bede wstanie zabrać kogoś bardziej doświadczonego na oględziny, zobaczymy w którą stronę trzeba będzie się udać. A moje doświadczenie z motocyklami to tylko okazjonalnie cross 50ccm.

z żoną poszło wczoraj gładko Smile

Zakupu chciałbym dokonać w lutym - jeszcze przed sezonem, licze że będzie można zaoszczędzić troche PLN, a w styczniu raczej sie nie wyrobie...

Sporo maszyn jest sprowadzanych z Niemiec. Większość pisze że koszty rejestracji ~300zł. Może ktoś rozwinąc temat? Czy potrzebne są tłumaczenia dokumentów, skarbówka itp ? Ostatnio słuyszałem że już nei trzeba tłumaczyc - tylko nei wiem czy to plotki czy prawda ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jabol_dread
Member



Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 370
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: POS
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 8:31, 09 Sty 2018    Temat postu:

Nie tak daleko od Ciebie (bo przypuszczam po wpisie w miniaturce profilu, że jesteś z Wągrowca) jest komis, w którym pojawiają się dość często Daelimy. Niestety nie wiem w jakim stanie i jakie są opinie na temat tego sprzedawcy, ale podjechać można, a przynajmniej w jednym miejscu będziesz mógł porównać pracę i stan kilku daelimow jednocześnie. Komis znajduje się w Śremie. Poniżej link:

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez jabol_dread dnia Wto 8:33, 09 Sty 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 8:42, 09 Sty 2018    Temat postu:

na OLXie własnie widziałem te maszyny, powiem szczerze że chciałem celować coś bliżej rocznika 2005 niż 2000, choć nie wiem czy ma to znaczenie

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
KrzysiekZG
Member



Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 376
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: FZ
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 8:54, 09 Sty 2018    Temat postu:

Nie ma, liczy się to jak wygląda i w jakim jest stanie, jakie ma dodatki i wyposażenie. Rocznik to przy motocyklu sprawa wtórna, owszem im nowszy tym większa szansa że mniej zajechany ale nie działa tu analogia z autem.

Jak nie masz znajomego motocyklisty to weź kolegę, który będzie marudził przy zakupie, taki który będzie wyszukiwał przysłowiowej "dziury w całym". Dzięki temu nie wpadniesz w pułapkę 'zakochania"w motocyklu. Tak, to tak działa, niemal jak z ładną dziewczyną, warto brać na to poprawkę.

Smile

O VLce więcej możesz poczytać tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 8:44, 10 Sty 2018    Temat postu:

jako że stety lub niestety naczytałem się już sporo tego forum na temat problemów itp z Daystarem nasunęły się kolejne pytania:

1) gaźnik czy wtrysk - gaźnik jest prosty w regulacji, naprawie, wymianie, a czy wtrysk jest całkowicie bezobsługowy ? bo jakiekolwiek zmiany wymagają komputera, co pewnie jest w PL cięzkie do zrealizowania

2) awaryjność Daystarów? Niestety naczytałem się tego forum i sporo tych napraw i awarii, choć od tego w dużej miomerze jest to forum - jak to wygląda w rzeczywistości (nie boje się samodzielnych napraw, w swoich autach same serwisuje podstawowe sprawy jak zawieszenie, płyny, podstawowa elektryka itp)

-------edit-----------------
znalazłe własnie dyskusje na temat gaźnik vs wtrysk -
wybieram gaźnik - pytanie 1 nie aktualne Wink
(http://www.125daelim.fora.pl/mechanika,18/katalog-bledow-sygnalizowanych-przez-check,722.html)


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez sqymon dnia Śro 9:20, 10 Sty 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Maciej Rosolski
Member



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 338
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 10:43, 10 Sty 2018    Temat postu:

Szymon,
a może zamiast szukać czegoś niewiadomego pochodzenia zastanowiłbyś się nad zakupem takiego cudeńka od jednego z naszych kolegów z forum...?
Zobacz tutaj...
http://www.125daelim.fora.pl/nasze-maszyny,64/moj-rumak-daelim-vt,2241.html
Pozdrawiam
Maciek


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 11:04, 10 Sty 2018    Temat postu:

no jak najbardziej chętnie kupił bym cos od kolegów forum, ale ten co piszesz do drugi koniec Polski, kapeczkę za daleko jak dla mnie

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Maciej Rosolski
Member



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 338
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 11:16, 10 Sty 2018    Temat postu:

Nie martw się odległością.
Pogadaj z Tomkiem-Forseco, a jak się zdecydujesz
to reszta jest juz do zalatwienia...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 11:22, 10 Sty 2018    Temat postu:

tylko tu jest jeszcze ten problem że ja raczej chce VL, a on ma VT...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
KrzysiekZG
Member



Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 376
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: FZ
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 12:44, 10 Sty 2018    Temat postu:

Jeśli poczytasz forum, to zauważysz, że problemy najczęściej dotyczą:
- regulacji i tuningu związanego z gaźnikiem,
- elektryki (zdecydowanie rzadziej),
- mechaniki bardzo sporadycznie.

Na chwilę obecną rynek części wtórnych, zapasowych i zamiennych zrobił się na tyle bogaty, że praktycznie nie ma problemu z naprawami. Koledzy z forum służą wiedzą a Daelim na gaźniku jest na tyle prostą konstrukcją, że będzie umiał pomóc każdy średnio ogarnięty mechanik.

Daelimy wygrywają zdecydowanie jeśli chodzi o awaryjność z każdym produktem chińskim. Są mocniejsze, większe, szybsze i... tańsze. Nawet używka z rynku wtórnego posłuży lepiej i da więcej radości niż chińska nówka ze sklepu.

Czemu to piszę?
W zakładzie w tym samym czasie dwóch ludzi kupiło sobie motocykle 125ccm. Ja i kolega. Ja kupiłem Daelima i od 2015 roku śmigam na nim bez większych problemów. Kolega kupił Rometa (Romet soft chopper) i non top coś przy nim robi (ostatnio np. pourywały mu się szpilki mocujące rurę wydechową...).

Ja Daelimem śmigam spokojnie 90-100km/h a z kolegą jedziemy max 85 bo jego "nóweczka ze sklepu" więcej nie idzie...

Mój kosztował 3tyś (plus 1tyś na doszykowanie przed jazdą + dodatki - kufry, wydech i szyba), kolega wydał 9tyś za golasa...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 14:01, 10 Sty 2018    Temat postu:

tylko teraz za 3tyś to nic nie ma...... zaczynają się od 4500 i to sprowadzane do rejestracji :/

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bkrukl
Sgt. at arms



Dołączył: 11 Lut 2016
Posty: 1480
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: LBL
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 17:52, 10 Sty 2018    Temat postu:

Sgymon, różnica wielkosci pomiedzy VT a VL jest minimalna. Ale mi też sie o wiele bardziej podobał VL. Z tego co wiem to Forseco miał na prawde zadbanego VTka. Na pewno są w Twojej okolicy jacyś motocykliści. Ja jak szukałem mojego, to wyskoczylem na droge i machałem rękami by zatrzymać jakiegoś. Gdy sie zatrzymał to poprosiłem by obejrzał ze mna takiego VLa. Piwko mu za to postawiłem i obaj byliśmy zadowoleni.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jabol_dread
Member



Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 370
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: POS
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 19:00, 10 Sty 2018    Temat postu:

Bkrukl napisał:
Sgymon, różnica wielkosci pomiedzy VT a VL jest minimalna. Ale mi też sie o wiele bardziej podobał VL. Z tego co wiem to Forseco miał na prawde zadbanego VTka. Na pewno są w Twojej okolicy jacyś motocykliści. Ja jak szukałem mojego, to wyskoczylem na droge i machałem rękami by zatrzymać jakiegoś. Gdy sie zatrzymał to poprosiłem by obejrzał ze mna takiego VLa. Piwko mu za to postawiłem i obaj byliśmy zadowoleni.



Świetny motyw Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 20:46, 10 Sty 2018    Temat postu:

A teraz pytanie z trochę innej beczki. Czy ktoś z was miał do czynienia z Rometem R125 lub Zippem Ravenem 125. To identyczne maszyny, również 1 cylinder, trochę słabsze bo ok 11 KM, gabaryty podobne co Daystar.
R125 na alledrogo można kupić Nowego za 5400zł z rejestracja, OC i transportem.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bkrukl
Sgt. at arms



Dołączył: 11 Lut 2016
Posty: 1480
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: LBL
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 21:34, 10 Sty 2018    Temat postu:

Nowy za 5 tys... Daystary nowe kosztują dwa razy tyle. Łatwo sie domyśleć jak jest z jakością wykonania...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
matius28
Member



Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 485
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: KR
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 21:38, 10 Sty 2018    Temat postu:

Vt Jest bardzo ładny. Jeżdzę w dwie osoby. Co prawda moja partnrka jest piórkiem 50k ale bez problemu daje rade. popatrz na Daelim VT MIłosz na yt. Zobaczysz odpicowanego VT Smile

Mnie też bardzo podobał się VL ale jak zobaczyłem VT to jest równie piękny!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 21:40, 10 Sty 2018    Temat postu:

Generalnie chciałbym usłyszeć jakąś opinie kogoś kto to widział na żywo, nie na obrazku. Katalogowe kosztują 6500zł, A Daystar katalogowanie 12000. Wiem że to roznica na pewno jest w jakości. Pytanie jaką?

Problem polega na tym że w swojej okolicy (promien 200km) nie widzę żadnego sensownego Daystara, wszystko sprowadzane z Niemiec, telefonicznie wszyscy zapewniaja ze motor igła, A np nikt nie powiedział ile ma kompresji.... Dodatkowo dochodzą koszty pierwszego przeglądu, tłumaczeń itp...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jabol_dread
Member



Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 370
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: POS
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 22:27, 10 Sty 2018    Temat postu:

Tak jak pisał Maciej Rosolski, odległość to nie problem. Jeśli zdecydujesz się na zakup od kogoś z forum na pewno da się jakoś zorganizować transport. Choćby motocykl miał przejechać cała Polskę to znajdzie się na to jakieś rozwiązanie. A zanim kupisz możesz wsiąść w pociąg i heja Wink druga sprawa jest taka, że koledzy spotykali się na zlotach i widzieli swoje maszyny, wiec jeśli któraś z nich jest na sprzedaż to wiedza co i jak.
Osobiście zanim kupiłem swojego daelima, nie znałem tego forum, a szkoda. Chociaż nie żałuje zakupu, to gdybym zajrzał tutaj wcześniej i znalazł jakaś sztukę na sprzedaż i oferta byłaby poparta opiniami innych użytkowników to myśle, ze mógłbym zaryzykować w ciemno. Motocykl jaki jest widać na zdjęciach, gabaryt można obejrzeć gdzieś bliżej (po prostu umówić się na oględziny byle jakiego motocykla, modelu który Cię interesuje, bez zamiaru kupna), a później już tylko rozmawiać z forumowiczami Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bkrukl
Sgt. at arms



Dołączył: 11 Lut 2016
Posty: 1480
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: LBL
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 22:49, 10 Sty 2018    Temat postu:

Ja swojego też kupiłem ściągniętego z niemiec. Obejrzał mi go kolega Trupak. Nie jest idealny. Troche chrom złazi, troszke rdza wyłazi. Kompresji nie sprawdzałem przy zakupie. Ale raczej jest git bo zrobiłem nim w 2017 roku prawie 4 tys km.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Maciej Rosolski
Member



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 338
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 23:01, 10 Sty 2018    Temat postu:

Właśnie dostałem info od Forseco
Sprzedał już swoją maszynę 2 dni temu...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jabol_dread
Member



Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 370
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: POS
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 23:08, 10 Sty 2018    Temat postu:

Właśnie zauważyłem, ze zniknęło mi zdjęcie w miniaturce profilu (taka odskocznia od tematu) Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
KrzysiekZG
Member



Dołączył: 21 Sie 2016
Posty: 376
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: FZ
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 14:10, 11 Sty 2018    Temat postu:

@sqymon

O Rometa zapytaj ludzi na forum motocykle125.pl

Ja mojego VL-a też kupiłem po ściągnięciu z Niemiec. Nie napalaj się, śledź rynek, przeglądaj oferty, do wiosny masz jeszcze 3-4 miesiące czasu, nie warto poganiać zakupu, no chyba że trafi się coś wyjątkowo ładnego w dobrej cenie.

Rejestracja, tłumaczenie i opłaty nie przekraczają 300zł i można całość zlecić agencji celnej, są ludzie którzy za 100zł załatwią za Ciebie wszelkie sprawy urzędowe.

Jak liczysz pieniążki to weź pod uwagę takie koszty:
- motocykl 4500-6500zł,
- rejestracja 300zł,
Ciuchy:
- kask 300-1500-5000zł,
- kurtka 150 - 1500 - 6000zł (używka, nówka, nówka firmowa)
- spodnie 150 - 1500zł... jak kurtka.

Generalnie ciuchy motocyklowe są drogie i licz, że za dobry zestaw dobrej firmy można zapłacić tyle co za motocykl. Na początku będziesz pewnie chciał ograniczyć koszty, można to zrobić kupując używki i ciuchy niemarkowe ale z atestami. Do tego KONIECZNIE dobry kask z atestami. Nie kombinuj ze zwykłymi ciuchami (np. zwykłe spodnie jeans i zwykła skóra bez wzmocnień i ochraniaczy).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 15:00, 11 Sty 2018    Temat postu:

ten Romet to ogólnie chyba kiepski pomysł, ale chciałem po prostu zapytać.

na początek chce się skupić na motorze i oczywiście kasku - reszta w swoim czasie

niestety jestem osoba troche mało cierpliwą - jak już sie za coś biore to chiałbym teraz/już/natychmiast -troche jak dziecko Smile

Oczywiście obserwuje oferty... 3-4 razy dziennie Razz wynika to z tej mojej niecierpliwości i chęci ponapalania się na sprzety
Generalnie szukam Dealima Daystara, ale Intruderem VL125 też nie pogardzę

Na pewno jak sezon sie rozpocznie to ofert będzie więcej, ale czy ceny nie skoczą w górę ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Maciej Rosolski
Member



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 338
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 16:31, 11 Sty 2018    Temat postu:

Szymon,
Mamy też "naszego" człowieka w Słupsku, który specjalizuje się w motorach i częściach do Daelim...
http://www.125daelim.fora.pl/przywitaj-sie,10/nowootwarty-sklep-motorad-slupsk-daelim-i-kymco-czesci,696.html#12520
Zapytaj, może ci coś przygotuje do wiosny.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 16:54, 11 Sty 2018    Temat postu:

Dzięki, już wysyłam PW

Jestem mile zaskoczony tym forum. Bardzo dużo informacji i użytkownicy bardzo przyjaźni. Niestety bardzo często na innych forach nowicjusze są dość mocno tyrni przez wyjadaczy tematu i odsyłani z kwitkiem do wyszukiwarki, A tu nie i to sie chwali.
Sam byłem kiedyś adminem pewnego forum i wiem co z czym się je - szacun Panowie !!!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez sqymon dnia Czw 16:55, 11 Sty 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Marcin
Prospect



Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 80
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: GS
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 17:42, 11 Sty 2018    Temat postu:

Cześć.Ja trochę sprowadzam motocykle z Niemiec.Jeśli trafisz na niemieckie to wyślij mi mmsa,powiem Ci czy to dobre dokumenty.W małym dowodzie jest napisane czy jest duży Brief.Jeśli go nie ma to ok,jeśli jest jakiś numer(Briefa) to muszą być dwa dokumenty jak w aucie.Kupujesz od handlarza to potrzebujesz rachunek lub fakturę od niego,robisz tłumaczenie (u mnie w Słupsku 40 zł),póżniej przegląd( było 62 zł,ale chyba już 63zł,rejestracja 197 (w tamtym roku) i obowiązkowo w ten sam dzień oc około 150 zł zależy od lokalizacji.Odnośnie stanu ja patrzę na chromy,alu jak wyglądają.Krucieć gażnika pęka od góry,zębatka tylnego koła,czy się nie rusza na stabilizatorach.Wszystkie biegi,czy wchodzą i nie hałasują,czy schodzi z obrotów.Wykręć świecę,czy jest gwint w głowicy,dzwięk z góry cylindra,czy nie szoruje wałek rozrządu.Musi odpalać z rozrusznika,jeśli tylko z kopniaka to stator się kończy.Powodzenia.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
matius28
Member



Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 485
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: KR
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 18:37, 11 Sty 2018    Temat postu:

sqymon napisał:
Dzięki, już wysyłam PW

Jestem mile zaskoczony tym forum. Bardzo dużo informacji i użytkownicy bardzo przyjaźni. Niestety bardzo często na innych forach nowicjusze są dość mocno tyrni przez wyjadaczy tematu i odsyłani z kwitkiem do wyszukiwarki, A tu nie i to sie chwali.
Sam byłem kiedyś adminem pewnego forum i wiem co z czym się je - szacun Panowie !!!


Najbardziej fajni są ludzie w powtialni.

Cześć nazywam sie irek i mam problem z łańcuchem, jak go rozwiazać. Ani model motocyklu ani nie ten dział nic a nci nie wieadomo Smile a Tak to super forum, nawet Ci cześć wykonają Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 11:48, 19 Sty 2018    Temat postu:

mam jeszcze kolejne pytanie
czy wersje na wtrysku również występują z blokadą do 80km/h (te z Niemiec)?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bkrukl
Sgt. at arms



Dołączył: 11 Lut 2016
Posty: 1480
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: LBL
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 14:41, 19 Sty 2018    Temat postu:

Ja mam na wtrysku i z niemiec i 140 na autostradzie jechałem Smile więc mój raczej nie ma Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 13:14, 01 Lut 2018    Temat postu:

słuchajcie, mam do wyboru

Daystara 125 - 2006r, 12tyś przebuiegu - 5000zł - z DE
Intruder 125 - 2000r, 40tyś przebiegu - 5500zł - z DE ale już zarejestrowany w PL, od 20015 3 właściceili

oba wyglądają idealnie, ładne, zadbane, w intruderze chromy już tylko troche zurzyte, tłumuiki do polerki lub wymiany, i ten przebieg troche mnie przeraża, do tego właściciel mówi że jest 40tyś, licznika wskazuje 65tyś, ale niby był wymieniany a oryginalny daje jako zapas z tym że wskazówka prędkościomierza przekręcona, no ale jest V-ka.....
Daystar nowszy, przebieg minimalny, pytanie czy prawdziwy

i co robić???????


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bkrukl
Sgt. at arms



Dołączył: 11 Lut 2016
Posty: 1480
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: LBL
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 13:22, 01 Lut 2018    Temat postu:

Ja bym brał Daystara. Ten drugi miał 3 wlascicieli przez 2 lata... Ciekawe dlaczego...?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jabol_dread
Member



Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 370
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: POS
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 16:09, 01 Lut 2018    Temat postu:

Chyba tez zdecydowałbym się na daystara.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 9:14, 02 Lut 2018    Temat postu:

również się do tego skłaniałem, jutro jadę obejrzeć i jeśli wszystko bezie oki to kupić pierwszy motocykl w życiu.... na samą myśl mam dreszcze Razz

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 13:16, 03 Lut 2018    Temat postu:

No i kupiłem, Ale jeszcze innego niż powyżej.
Daelim Daystar vl125e, 2001, 17tyś przebiegu z gmolami, oparciem i szybą. Foto niedługo jak motor dojedzie (poniedziałek lub wtorek)

2 pytania,
- czy bak zawsze jest trochę luźny, można nim kolysać?
- w schowku ma klucze znalazłem jakiś kabel z białą wtyczką, nie podłączony,, albo ktoś sobie robię wyprowadzenie od akumulatora albo ...? Motor działa bez zarzutu


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez sqymon dnia Sob 13:17, 03 Lut 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
daystar125
Member



Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 769
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: NLI
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 14:44, 03 Lut 2018    Temat postu:

Jeżeli bak tusza ci się przy kanapie to jest urwany zaczep przykręcany do ramy, a jeżeli przy kierownicy to normalne bo tam zbiornik trzyma się na gumowych tulejach. A czy kabel był podłączony do akumulatora?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 14:50, 03 Lut 2018    Temat postu:

Rusza się przy kierownicy, czyli ok

Co do kabla to nie spojrzałem do kas prowadzi. Wyjaśni się jak maszyna dotrze do mnie


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
daystar125
Member



Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 769
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: NLI
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 6:54, 04 Lut 2018    Temat postu:

Jak przy kierownicy to ok.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Bkrukl
Sgt. at arms



Dołączył: 11 Lut 2016
Posty: 1480
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: LBL
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 11:41, 04 Lut 2018    Temat postu:

Kabel z kostką 4 pin? Czyli kwadratową? Jeżeli tak to jest to kabel diagnostyczny do podlaczamia motocykla pod komputer i ma tak wisiec w okolicach akumulatora.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hyha




Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: kowal
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 13:24, 04 Lut 2018    Temat postu:

Witam wszystkich. Mam na imię Marcin i jestem z Kowala (Włocławek)

Podpinam się pod temat. Szukam swojego pierwszego motocykla. Podobają się mi Daelim vt lub vl. Wszystkie ogłoszenia jakie się pojawiają są dość daleko ode mnie. Znalazłem ciekawy egzemplarz w Opolu. Czy jest ktoś z tych strom, żeby pomógł mi w ocenie?

PS. Szymon gratuluję zakupu.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez hyha dnia Nie 13:26, 04 Lut 2018, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 12:33, 06 Lut 2018    Temat postu:

maszyna przyjechała, ten dodatkowy kabel to poprostu wyprowadzenie bezpośrednio z akumulatora, może do ładowania albo innych celów poprzedniego właściciela

kolejna sprawa, to dźwigienka ssania. Ssanie załączam (dźwigienka na kierownicy w dół) i dźwigienka ssania idzie na max w góre na gaźniku, natomiast gdy zwalniam ssanie dźwigienka delikatnie, powoli sunie w dół i zatrzymuje się w pół drogi, mogę ją palcem zepchnąć na sam dół ale sama nie bardzo chce - tak jakby za duży opór na lince albo za słaba sprężynka (bo rozumiem że jest tam spręzynka) - tak chyba nie powinno być, czy może to wina nieksiej temp, motor świeżo przyjechał na przycepce przy dzisiejszej tem -2stC ?



Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez sqymon dnia Wto 13:08, 06 Lut 2018, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
jabol_dread
Member



Dołączył: 08 Maj 2017
Posty: 370
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: POS
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 15:48, 06 Lut 2018    Temat postu:

Prezentuje się całkiem fajnie Smile oby jeździła jak najlepiej, jak najwiecej i jak najdłużej.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
supermacius
Hangaround



Dołączył: 25 Lut 2018
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 10:06, 26 Lut 2018    Temat postu:

Serdecznie gratuluję zakupu.

Prośba o informację kolego Szymonie czy pozycja jest wygodnia przy Twoich gabarytach

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 14:00, 26 Lut 2018    Temat postu:

mam 190cm i jakieś 95-98kg - jak na razie przerzucałem całe 6km ale siedzi się bardzo wygodnie i co równie ważne gabarytowo wygląda dobrze

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Krzychu85
Hangaround



Dołączył: 05 Lut 2019
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 23:20, 18 Mar 2019    Temat postu:

Cześć mam do Was pytanie. Szukam takiego nowego Daystara
[link widoczny dla zalogowanych]
Niestety wszystkie, które aktualnie są w sprzedaży tam gdzie dzwoniłem lub byłem osobiście są w kolorze czarnym matowym. Może ktoś gdzieś widział lub wie gdzie stoi do sprzedania Daelim w tym kolorze, będę wdzięczny za pomoc.

Może się ktoś orientuje co to za szyba bo nie mogę znaleźć ile coś takiego kosztuje i gdzie kupić
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Krzychu85 dnia Wto 0:11, 19 Mar 2019, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Rushrod
President



Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 3567
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 23 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: SY
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 7:32, 19 Mar 2019    Temat postu:

Taka szyba to raczej uniwersal. Nie jest pod konkretny model.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
sqymon
Support



Dołączył: 08 Sty 2018
Posty: 47
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: PWA
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 8:55, 19 Mar 2019    Temat postu:

ja w swim mam szybę przykręcaną za pomocą adapterów do półek amortyzatorów przednich, a nie za pomoca jakichś prętów do kierownicy jak jest t w większości.



Ale generalnie szybe zdemontowałem, bez niej co prawda podmuchy wiatru zdecydowanie większe, ale manewrowość znacznie lepsza (pewnie prze zopory wiatru generujące się na szybie)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Krzychu85
Hangaround



Dołączył: 05 Lut 2019
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 18:39, 19 Mar 2019    Temat postu:

Na razie to szukam dalej odpowiedniego koloru. Za 9000 zł mogę mieć nowy czarny mat z 2017 roku albo za 9500zł rocznik 2015 w kolorze srebrnym, chyba ostatni nowy w PL😉 Czarnego z grafitem brak niestety, chyba, że ktoś gdzieś widział gdzie stoi taki nowy to będę wdzięczny za info 😁

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.daelimpolska.pl Strona Główna -> Custom / Chopper / Cruiser Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Emule.
Regulamin